Україна, Хмельницька обл., м. Красилів, пл. Незалежності, 2
Пошук по сайту
АНОНСИ І ОГОЛОШЕННЯ: Повідомляємо, що пленарне засідання п’ятдесятої сесії районної ради сьомого скликання відбудеться 16 жовтня 2020 року о 10.00 годині в м. Красилів у сесійній залі адмінбудинку районної ради ;

1

Email:
Пароль:









Головна » Наші проекти
Місцевий розвиток, орієнтований на громаду
Резолюція 23-го Форуму
Місцевого розвитку Красилівського району
11.11.2014 року м. Красилів
В районному ресурсному центрі громад  відбувся Форум місцевого розвитку Красилівського району. В роботі Форуму взяли участь: голова та заступник голови районної ради Василь Фурман і Любов Якушева, голова райдержадміністрації Сегрій Білевич, заступники голови райдержадміністрації Роман Гавриленко та Володимир Закордонець, координатор Хмельницького обласного підрозділу Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» В’ячеслав Третяк, окремі начальники управлінь та відділів районної ради і райдержадміністрації, депутати районної ради, сільські голови , лідери громадських організацій .
Форум був проведений з метою:
1.Підведення підсумків реалізації мікропроектів громад в Красилівському районі в рамках реалізації другої фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» (МРГ) та планів подальшого розвитку громадських організацій району.
2. Обговорення можливості участі району в економічному компоненті та проведення дискусії стосовно перспективних ідей діяльності кооперативів в Красилівському районі.
Координатор проекту від районної ради, заступник голови районної ради Любов Якушева проаналізувала впровадження Проекту на території району та підвела підсумки.
Зокрема, було зазначено, що загальний підсумок співпраці Красилівського району з Проектом протягом 2008-2014 років – 18 затверджених, профінансованих та реалізованих проектів.
Значна частина сільських громад самоорганізувалась, спільно визначала пріоритети розвитку свого населеного пункту та покращила умови проживання у власному населеному пункті, реалізувавши свою ініціативу.
Протягом двох фаз Проекту створено понад 20 організацій громад. Завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевих та районної рад, міжнародного Проекту та приватних спонсорів, місцеві ініціативи були успішно реалізовані за напрямками:
- шкільний автобус – 1;
- енергозбереження – 15;
- водопостачання – 1;
- охорона здоров’я – 1.
Загальна вартість реалізованих проектів становить 3338,7 тис.грн.,з них:
- кошти Проекту – 1404,2 тис.грн.;
- кошти районного і місцевих бюджетів – 1526,2 тис.грн.;
- внесок громади – 237,6 тис.грн.;
- внесок партнерів приватного сектору – 170,7 тис.грн.
По другому питанню щодо участі району в економічному компоненті та проведення дискусії стосовно перспективних ідей діяльності кооперативів виступили: голова та заступник голови районної ради Василь Фурман і Любов Якушева, голова райдержадміністрації Сегрій Білевич, перший заступник голови райдержадміністрації Роман Гавриленко та координатор Хмельницького обласного підрозділу Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» В’ячеслав Третяк.
Саме це питання викликало жваве обговорення в учасників форму. На сьогоднішній день економічна ситуація в сільській місцевості характеризується низькою якістю життя, високим рівнем безробіття, низькою ефективністю виробничої та соціальної сфер. Для більшості сільського населення єдиним джерелом життєзабезпечення є господарювання на власних присадибних ділянках. Проте невеликий розмір землеволодіння не дозволяє сільському населенню, зайнятому в особистому селянському господарстві, отримувати достатні прибутки.
Досвід показує, що об’єднуючи зусилля, сільські домогосподарства реалізують свій колективний потенціал і спроможні ефективно поліпшити свій добробут та стати важливим гравцем місцевої економіки. Тому, Проект МРГ приділяє окрему увагу підтримці економічних ініціатив сільських територій.
Учасники Форму місцевого розвитку обговорили основні принципи кооперації, можливості щодо участі району у ІІІ фазі Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» по створенню сільськогосподарських кооперативів, основні напрямки  ймовірної діяльності. Кожен з присутніх висловив свої пропозиції, зауваження та побажання стосовно цього питання.
Підводячи підсумки Форуму, учасники висловили думку, що район успішно реалізував у двох попередніх фазах Проекту 18 мікропроектних пропозицій і хоче ввійти у ІІІ фазу, щоб реалізувати ідею створення кооперативів.
Реалізувавши ідею створення кооперативу громада району продемонструє, як можна працювати, заробляти кошти і покращувати життя.
Громада Красилівщини є зрілою і активною. На належному рівні працює районний ресурсний центр громад, район є демонстраційним, щиро ділиться досвідом реалізації своїх ініціатив серед своїх громад та громад інших регіонів. Запозичивши досвід Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», започатковано районний проект «Разом ми зможемо», завдяки якому реалізуємо окремі ініціативи, а тепер хочемо перейняти методологію розвитку і діяльності кооперативів та поширити її серед громад району.
Насамкінець, після підведення підсумків Форуму місцевого розвитку, заступник голови районної ради Любов Якушева подякувала всім, хто приймав участь у реалізації мікропроектів громад за період проведення двох фаз Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та висловила сподівання на подальшу успішну, плідну співпрацю.
Заступник голови районної ради,
координатор проекту від
Красилівського району Л. Якушева

Резолюція 22-го Форуму
Місцевого розвитку Красилівського району
29.08.2014 року м. Красилів
Відкриваючи Форум місцевого розвитку, за участю голів селищної та сільських рад, представників громадських організацій, керівників відділів та управлінь районної ради і райдержадміністрації, заступник голови районної ради Любов Якушева наголосила на важливості питання енергозбереження та запровадження енергоощадних технологій.
Вона зазначила, що в районі проводиться ряд заходів щодо скорочення енергоспоживання. Зокрема, за підтримки Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в районі реалізовано два інноваційні мікропроекти, спрямовані на зменшення витрат паливно-енергетичних ресурсів в бюджетній сфері. Це мікропроект ГО «Вершина» Михайловецької сільської ради «Капітальний ремонт котельні та системи опалення Михайловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів з встановленням конденсаційних газових котлів» та модернізація системи опалення з встановленням модульної котельні з комплектацією конденсаційними газовими котлами в дитячому садочку «Сонечко» Росолівецької сільської ради (ГО «Мрія-2010»).
Розпочалась реалізація мікропроекту ГО «Антонінський край» «Інноваційні енергоефективні заходи вуличного освітлення смт Антоніни». Будівництво з використанням ВДЕ (енергія сонця), який передбачається завершити до 15 жовтня поточного року.
Заступник голови районної ради позитивно оцінила роботу по реалізації мікропроектних пропозицій та акцентувала увагу на пошуку альтернативних варіантів економії паливно-енергетичних ресурсів, в тому числі шляхом написання проектів, залучаючи кошти міжнародних проектів і грантів, а також позабюджетні кошти.
За ініціативи Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та за підтримки районної ради і райдержадміністрації з метою формування енергоефективного світогляду вчителів та учнів загальноосвітніх шкіл з 15 вересня 2014 року стартуватиме конкурс навчальних матеріалів з енергоефективності та ефективного використання відновлювальної енергії серед вчителів початкових класів, географії, класних керівників 1-11 класів.
Конкурс триватиме до 15 жовтня 2014 року. За кращі роботи вчителі отримають цінні призи. Призовий фонд складає 2000 гривень.
Форум вважає за доцільне:
1. Провести 28 жовтня поточного року в смт Антоніни районний семінар щодо завершення другої фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
2. Доручити управлінню освіти, молоді та спорту райдержадміністрації розробити положення про конкурс за напрямом «Енергоефективність», затвердити оргкомітет та провести конкурс у визначені терміни.
3. Оголосити проведення конкурсу за напрямом «Енергоефективність» з 15 вересня по 15 жовтня 2014 року.
4. Координатору проекту від Красилівського району Якушевій Л. С. здійснювати контроль за своєчасністю виконання положень цієї резолюції та в разі виникнення проблемних питань з метою їх оперативного вирішення інформувати керівництво району.
5. Контроль за виконанням цієї резолюції покласти на координаційний комітет Форуму місцевого розвитку Красилівського району.
Заступник голови районної ради,
координатор проекту від
Красилівського району Л. Якушева

Резолюція 20 Форуму
Місцевого розвитку Красилівського району
16.04.2014                                                                                                                                                 м.Красилів
Відкриваючи форум місцевого розвитку за участю голів сільських та селищної рад, координатор проекту, заступник голови районної ради Якушева Л.С. проаналізувала стан спів фінансування мікропроектів громад сіл Михайлівці, Росолівці, Кошелівка та смт. Антоніни.
При цьому зазначено, що ГО «Вершина» с.Михайлівці  успішно реалізувала мікропроект щодо капітального ремонту котельні та системи опалення з встановленням конденсаційних  газових котлів в Михайловецькій ЗОШ І-ІІІ ст.
Розрахунки з підрядною організацією, які передбачалось провести в І кварталі 2014 року, будуть проведені протягом березня-травня 2014 року, після проведення контрольних заходів Державною фінансовою інспекцією, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01 березня 2014 року № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету»
Завершується реалізація проекту ГО «Мрія-2010» с.Росолівці з модернізації системи опалення з встановленням модульної котельні з комплектацією конденсаційними газовими котлами в дитячому садочку «Сонечко»
Пройшов перший платіж з районного бюджету 09.04.2014 року 41,5 тисяч гривень по капітальному ремонту ФП с.Кошелівка ГО «Промінь-2011».
Координатором Хмельницького Ресурсного центру громад Третяком В.О. було звернуто увагу на те, що мікропроект ГО «Промінь-2011» має бути завершеним до 01.08.2014 року.
Необхідно також затвердити мікропроектну пропозицію ГО «Антонінський край» смт. Антоніни та отримати перший транш до 01.07.2014 року і докласти всіх зусиль щоб завершити його реалізацію також до 01 листопада поточного року.
Присутні на засіданні Форуму заслухали інформацію голів ГО «Промінь-2010» Вітряк І.П., та «Мрія-2010» Зозуляк І.Ф., які поділились досвідом реалізації мікропроектних пропозицій, та звернулись до керівництва району щодо підтримки в проведенні платежів співфінансування з місцевих бюджетів, зважаючи на складну економічну ситуацію.
Присутній на Форумі голова районної ради Фурман В.Т., запевнив, що сприятиме проведенню розрахунків, адже наші партнери проекту свої зобов’язання виконують і ми не повинні стояти осторонь, а всіляко підтримувати  ініціативи наших громад.
Координатор проекту
від Красилівського району

заступник голови районної ради                                    Л.Якушева
Версія для друку



Красилівська районна рада
Хмельницької області

© Усі права на матеріали, розміщені на цьому
сайті,належать Красилівській районній раді.


Приймальня голови:

0 (3855) 4-22-72
4-20-05

Поштова адреса:

31000, Україна,
м. Красилів,
пл. Незалежності, 2

Електронна адреса:

Сайт: www.krasylivrada.km.ua
Email: [email protected]

Розробка сайту:

Мапа сайту | Електронна приймальня | Стрічка новин