Мешканець Хмельницької області подав до суду на ТЦК, вимагаючи відстрочку від мобілізації через батька з другою групою інвалідності. Чоловік обґрунтував свої вимоги чинним законодавством.
Суд визнав дії ТЦК неправомірними
Хмельницький окружний адміністративний суд у своєму рішенні від 15 липня встав на бік військовозобов’язаного. Суд встановив, що позивач дотримувався процедури подання документів для отримання відстрочки від мобілізації. ТЦК не ухвалив рішення по суті його заяви.
Позивач аргументував свої вимоги чинним законодавством. У ТЦК просили відмовити в задоволенні позовних вимог, наголошуючи на необхідності дотримання порядку та правил військового обліку. Вони зазначили, що для розгляду заяви про відстрочку чоловік має особисто відвідати засідання комісії. Позивач сприйняв таку відповідь як протиправну, що спонукало його подати позов до суду.
Суд постановив, що дії ТЦК були неправомірними, зобов’язавши відомство розглянути заяву позивача та ухвалити відповідне рішення щодо надання або відмови у відстрочці від мобілізації.
Мобілізація в Україні — останні новини
Військовозобов’язані громадяни України — чоловіки від 18 до 60 років, а також жінки-медики, мали оновити свої військово-облікові дані до 16 липня. За непоновлення даних загрожує штраф від 17 до 25,5 тисяч гривень.
Спікер Міноборони України Дмитро Лазуткін заявив, що у співробітників ТЦК не буде потреби видавати повістки на вулицях, якщо всі військовозобов’язані оновлять свої дані. Однак ті, хто не встиг оновити дані до 16 липня, першими отримуватимуть повістки з викликом до ТЦК для проходження військово-лікарської комісії.
Ранше стало відомо, що у Хмельницькому гостро не вистачає водіїв тролейбусів та автобусів