Більше тисячі домогосподарств у Хмельницькій області встановили теплові насоси, які використовують теплову енергію з навколишнього середовища. Про це повідомив експерт у галузі теплових насосів, Андрій Федорченко. Він зауважив, що через зростання вартості електроенергії, а раніше – газу, багато людей обирають ці системи для опалення своїх будинків.
В Хмельницькій області спостерігається зростання популярності теплових насосів
За словами експерта, Андрія Федорченка, вже понад тисячу домогосподарств впровадили цю технологію. Їхній вибір зумовлений кількома факторами, зокрема:
- Економічна вигода: Теплові насоси значно економніші у порівнянні з традиційними системами опалення, що працюють на газі чи електроенергії.
- Екологічність: Ця технологія є екологічно чистою, адже не спричиняє викидів парникових газів.
- Ефективність: Сучасні теплові насоси можуть працювати навіть при низьких температурах навколишнього середовища, що робить їх ефективними протягом усього року.
Варто зазначити, що існують різні типи теплових насосів, які використовують тепло з різних джерел:
- Повітряні: найпоширеніший та доступний тип, який використовує тепло з навколишнього повітря.
- Геотермальні: використовують тепло з ґрунту.
- Водяні: використовують тепло з водойм.
Вибір типу теплового насоса залежить від потреб конкретного домогосподарства та характеристик його розташування.
Інноваційне управління кліматом у будинку: досвід Дмитра Яцишина
Дмитро Яцишин пояснює, що його будинок оснащений розумним управлінням кліматом. Взимку він використовує теплу підлогу, яка автоматично вмикається, коли температура знижується на пів градуса, підігріваючи приміщення до 22 градусів з половиною. Влітку ж для боротьби зі спекою використовується фанкойл — система кондиціювання повітря, яка охолоджує воду до шести градусів у спеціальній боці котельні, а потім подає її до фанкойлу через труби.
Дмитро Яцишин також встановив тепловий насос у своєму будинку, проєктуючи котельню під цю систему ще під час будівництва. Цей насос використовується для підігріву води і опалення будинку, а також може охолоджувати приміщення.
\У Хмельницькому, завдяки інноваційним когенераційним установкам, вдалося знизити вартість одиниці тепла до одного з найнижчих показників в Україні.