Україна, Хмельницька обл., м. Красилів, пл. Незалежності, 2    
Пошук по сайту
АНОНСИ І ОГОЛОШЕННЯ:  Повідомляємо, що пленарне засідання тридцять третьої сесії районної ради сьомого скликання відбудеться 01 березня 2019 року о 10.00 годині в м. Красилів у сесійній залі адмінбудинку районної ради;  

1

Email:
Пароль:


Електронна приймальня


  Головна » НОВИНИ » Анонси і оголошення
Старокостянтинівська місцева прокуратура інформує
14 Вересня 2018 р.
Стан злочинності в районі та результати діяльності
місцевої прокуратури у І півріччі 2018 року
 
      Місцевою прокуратурою проведено аналіз стану законності на території Красилівського району упродовж першого півріччя 2018 року, за результатами чого повідомляємо, що з початку року на території району вчинено 304 кримінальних правопорушення, що у порівняні з аналогічним періодом минулого року на 15,6 % менше, показник рівня злочинності на 10 тисяч населення - 37,4%, що є нижче, ніж по області - 49,9%. Зафіксовано зменшення особливо тяжких злочинів (на 33,3%), тяжких злочинів (30,4%), майже на третину зменшилася кількість злочинів, вчинених групою осіб, у стані сп'яніння. Також відмічається зменшення злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту (27,3%).
      Вищий, ніж по області відсоток розкриття правопорушень, у яких особам повідомлено про підозру (49,5% проти 45,1%).
      При цьому, значною є кількість злочинів вчинених особами, які раніше вчиняли злочини.
      Місцевою прокуратурою у І півріччі 2018 року до суду з обвинувальним актом направлено 1 кримінальне провадження про вчинення корупційного злочину. Забезпечено підтримання публічного обвинувачення з винесенням обвинуваченого вироку у кримінальному провадженні за фактом вимагання та одержання неправомірної вигоди.
      Також, у звітному періоді вживалися заходи щодо запобігання корупції адміністративно-правовими засобами.
      Зокрема, виявлено 4 факти, що можуть свідчити про вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, матеріали яких передано до Управління захисту економіки Національної поліції для складання відповідних протоколів. Забезпечено участь у судовому розгляді 2 справ про вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією.
      Місцевою прокуратурою вживаються заходи представницького характеру щодо захисту інтересів держави в суді та при виконанні судових рішень.
      Так, з метою захисту інтересів держави у І півріччі 2018 року заявлено 9 позовів на суму 952,9 тис. грн.
      До прикладу, місцевою прокуратурою встановлені факти незаконного безоплатного набуття у власність земельних ділянок для особистого селянського господарства особами, які уже використали вказане право. З метою усунення порушень закону, повернення незаконно одержаних земель, місцевою прокуратурою подано 4 позовні заяви.
      З метою відшкодування збитків, завданих кримінальними правопорушеннями, до суду прокурорами пред'явлено відповідні позови.
      Прокурорами підтримано державне обвинувачення у 60 кримінальних провадженнях, з яких у 32 ухвалено обвинувальні вироки.
      Упродовж І півріччя 2018 року місцевою прокуратурою розглянуто 52 звернень громадян та юридичних осіб. Відповідно до вимог Законів України «Про звернення громадян», «Про прокуратуру» 37 звернень спрямовано для вирішення до органів державної влади, контролю та інших установ.
 
Заступник керівника місцевої прокуратури                                                                                                   Я. Лісовий
 
 
Обережно шахраї
 
      Незважаючи на неодноразові застереження, попередження та нагадування, наші громадяни продовжують потрапляти на гачок шахраїв, які обкрадають людей, обманом входячи до них у довіру та видурюючи в них останні копійки. З кожним днем зловмисники видумують все нові й нові способи та методи шахрайств. Тому, в черговий раз звертаючись до населення, правоохоронці попереджають найхарактерніші приклади дій сучасних шахраїв та статистику шахрайств.
      Так упродовж 2017 року у Красилівському районі зареєстровано 52 факти шахрайств.
      Найбільш поширеними є інтернет-шахрайства, зокрема через сайт «OLX» (22 випадки), коли шахраї виставляють оголошення по заниженій ціні та переконують перекинути завдаток на банківську картку.
      Ось кілька правил щоб запобігти потраплянню на вудочку потенційних шахраїв:
      - не здійснюйте попередню оплату;
      - не відправляйте, не переказуйте і не віддавайте гроші, поки не отримаєте і не перевірите товар;
      - зустрічайтесь з продавцем особисто, в людних і знайомих місцях, де ви будете почуватись комфортно.
      - якщо ж продавець з іншого міста, користуйтесь післяплатою - в цьому випадку товар можна перевірити одразу ж при отриманні і оплатити його тільки якщо він вас влаштовує.
      - якщо щось (часто це електроніка) пропонується за дуже привабливою ціною, перегляньте ціни на аналогічний товар в інших продавців або в інших магазинах.
      - Якщо ви продавець, не залишайте в тексті оголошення номер картки та інші конфіденційні дані на загальний огляд. Також рекомендується вказувати як контактний телефон не основний номер мобільного, що прив'язаний до банківської картки, а інший телефонний номер.
      - Якщо ви зважились на оплату за допомогою переказу на картку, для отримання грошей повідомляйте тільки 16 цифр її номера. PIN-код, термін дії картки, СVС-код повідомляти нікому ніколи не можна - для отримання коштів на картку вони не використовуються.
      - Не довіряйте фотографіям чеків, які вам можуть надати, та SМS, якіможуть надійти на ваш телефон, - завжди перевіряйте баланс самостійно, бездопомоги покупця та інших сторонніх людей. Найпростіший спосіб - дзвінок доколл-центру вашого банку за номером телефону, що вказаний на зворотномубоці картки.
      - Також не відправляйте SМS-запитів, в яких ви не впевнені, і непередавайте свої паспортні дані та ідентифікаційний код нікому, ким би він непредставився. Пам'ятайте, що для отримання коштів немає необхідностіпідходити до банкомата або платіжного термінала і тим більше виконувати тамбудь-які дії.
      Другими по поширеності на території є шахрайства у яких зловмисники представляються працівниками банку.       Суть їх у тому, що шахраї, отримуючи номер телефону з відкритих джерел або використовуючи метод підбору, дзвонять його власнику та «в цілях безпеки» чи «для авторизації або проведення ідентифікації» просять назвати персональні дані (дату народження, кодове слово, номер і термін дії картки, PIN-код і CVV-код). Також вони можуть попросити назвати код з SМS, яке «зараз надійде на Ваш телефон». Про такі дзвінки іноді повідомляють і співробітники банку. (18 шахрайств). Ось кілька правил спілкування з такими шахраями:
      - ніколи не повідомляйте дані своєї банківської картки іншим особам так, як співробітники банку ніколи не дзвонять клієнту з невідомого номера з метою отримання конфіденційної інформації по платіжній картці і не просять назвати ці дані по телефону. Так що в жодному разі не можна їх повідомляти. Потрібноодразу Ж зателефонувати до банку за офіційними номерами телефонів, щовказані на картці, і повідомити про подію.
      Третіми по поширеності є шахрайства вчиненні представниками ромської національності, які зазвичай підходять до людей з пропозицією погадати, чи придбати (продати) якусь.
      Для загальної безпеки від цих шахраїв правоохоронці пропонують кілька правил спілкування з потенційними шахраями:
      - якщо до вас підійшли на вулиці з пропозицією погадати чи зняти порчу,намагайтеся якомога швидше відірватися від нав'язливих добродіїв та піти геть.Чим менше ви будете з ними спілкуватися, тим менше шансів у вас бутизагіпнотизованими;
      - якщо відчепитися не вдається - покличте когось на допомогу. Поява сторонньої людини відволіче увагу шахрайок від вас і це допоможе вам від них звільнитися;
      - ні в якому разі не давайте їм своїх речей, грошей, коштовностей, бо за першою річчю піде друга і т.д.;
      - ні в якому разі не дозволяйте підозрілим особам заходити до свого помешкання, а якщо вже вони зайшли самовільно - зверніться по допомогу до сусідів, аби спровадити непроханих гостей з квартири. Дотримуючись цих правил, Ви зможете убезпечити себе і своє житло від шахрайських дій та крадіжок.
 
Прокурор Старокостянтинівської
місцевої прокуратури                                                                                       А. Шибінський
 
 
Встановлені порушення при здійсненні публічних закупівель
 
      Старокостянтинівською місцевою прокуратурою при вивченні стану законності при здійсненні публічних закупівель встановленні порушення вимог закону, зокрема, в діяльності ДПТНЗ «Красилівський професійний ліцей», Красилівської районної лікарні та Антонінської спеціальної загальноосвітньої школи - інтернат.
      Так, місцевою прокуратурою встановлено, що вказаними закладами при здійсненні у поточному році закупівель продуктів харчування, у договорах купівлі-продажу, в порушення вимог ст.ст. 656, 669 ЦКУ, ст.266 ГКУ не зазначено конкретної назви предмета закупівлі, коду та назви предмета закупівлі відповідно до Державного класифікатора, а також кількість продукції, яка має бути поставлена.
      Враховуючи вказане, місцевою прокуратурою до Господарського суду Хмельницької області заявлено 3 позовні заяви про визнання договорів купівлі-продажу недійсними.
      За результатами судових розглядів, доводи місцевої прокуратури знайшли своє підтвердження, як наслідок, в ході судового розгляду, відповідачами добровільно усунуті допущені порушення, оспорюванні договори розірвані за взаємною згодою сторін, до вказаних договорів внесені відповідні зміни з урахуванням позовних вимог місцевої прокуратури.
      З урахуванням зазначеного, рішеннями Господарського суду Хмельницької області позовні вимоги місцевої прокуратури задоволено, а також закрито провадження у справі у зв'язку з добровільним усуненням відповідачами порушень, що стали підставою для позову.
 
Прокурор місцевої прокуратури                                                                                       С. ВойтовКрасилівська районна рада
Хмельницької області

© Усі права на матеріали, розміщені на цьому
сайті,належать Красилівській районній раді.

Приймальня голови:

0 (3855) 4-22-72
4-20-05
Поштова адреса:

31000, Україна,
м. Красилів,
пл. Незалежності, 2
Електронна адреса:

Сайт: www.krasylivrada.km.ua
Email: krasylivrada@i.ua
Розробка сайту:

Мапа сайту  |  Електронна приймальня  |  Стрічка новин