Україна, Хмельницька обл., м. Красилів, пл. Незалежності, 2    
Пошук по сайту
АНОНСИ І ОГОЛОШЕННЯ:  Повідомляємо, що пленарне засідання тридцять п’ятої сесії районної ради сьомого скликання відбудеться 22 травня 2019 року о 10.00 годині в м. Красилів у сесійній залі адмінбудинку районної ради ;  

1

Email:
Пароль:


Електронна приймальня


  Головна » НОВИНИ » Останні новини
Реформа фінансування системи охорони здоров’я: засади, нормативна база та плани
Інформує Красилівська районна рада
22 Листопада 2018 р.

     22 листопада 2018 року в сесійному залі Будинку рад Хмельницької обласної ради відбулася робоча зустріч фахівців Міністерства охорони здоров’я України, органів місцевого самоврядування області, керівників закладів охорони здоров’я та структурних підрозділів облдержадміністрації. У нараді взяли участь заступник голови районної ради Микола Білик, головний лікар Красилівської ЦРЛ Денис Дудко та головний лікар КМП «Красилівський Центр ПМСД» Олег Ватажук.
     Під час заходу його учасники порушили проблемні питання реформи фінансування системи охорони здоров’я. У поточному 2018 році в медичній галузі області активно проводилась реформа первинного рівня надання медичної допомоги. Станом на 1 листопада цього року первинну медичну допомогу населенню області надають 31 центр первинної медико-санітарної допомоги. Сільському населенню первинну медичну допомогу надає 26 центрів, до складу яких входить 204 лікарських амбулаторій, з них безпосередньо в сільській місцевості  153, та 846 фельдшерсько-акушерських пунктів та фельдшерських пунктів.
     Учасників зустрічі привітав та побажав плідної роботи голова обласної ради Михайло Загородний. Керманич області зазначив, що подібні зустрічі є корисними не лише для обміну досвідом, пропозиціями та баченням щодо впровадження реформи охорони здоров’я, а й тим, що під час спілкування є нагода отримати відповіді на практичні запитання та у подальшому досягти позитивних результатів у роботі. Керівник експертної групи з питань реформування системи охорони здоров’я Директорату медичних послуг Тетяна Орабіна та заступник керівника проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» Олексій Яременко розповіли про засади, нормативну базу та плани у розрізі реформи фінансування системи охорони здоров’я.
     Зокрема, Тетяна Орабіна поінформувала про нововведення у рамках реформи системи охорони здоров’я у 2019 році – введення електронних рецептів, електронних медичних карток, які функціонуватимуть в межах медичної інформаційної системи, що має долучитися до системи Національної служби здоров’я України. Як наголосила доповідач, першочерговим завданням на місцях сьогодні є повна комп’ютеризація закладів охорони здоров’я вторинного та третинного рівня надання медичної допомоги, які з 2019 року вступають в процес автономізації та у вирішенні цих питань активну позицію повинні займати зокрема й керівники органів місцевого самоврядування.
     Про автономізацію закладів охорони здоров’я поінформував юридичний радник проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» Павло Брагінський. Радник з питань стратегічного розвитку медичних закладів проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» Марина Ніколко представила присутнім концепцію Пілоту з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для амбулаторно-поліклінічної вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги.
     Проведення зустрічі дало змогу максимально зосередитись на труднощах, з якими доводиться стикатися медикам та представникам органів місцевого самоврядування у контексті здійснення реформування системи охорони здоров’я. Також учасники зустрічі отримали кваліфіковані відповіді на численні запитання медичних фахівців.
 
Довідково. У рамках реалізації Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування» у поточному році в області реалізується  програма реформи сільської медицини.  Працює робоча група «Медична рада реформ». Розроблено план спроможної мережі із варіантами проектів будівництва 27 сільських амбулаторій із житлом для лікаря за кошти державного бюджету, який 11 квітня 2018 року затвердив МОЗ. Наказом Мінрегіону України від 26.07.2018 року затверджено перелік проектів та заходів, що фінансуються у 2019 році за рахунок субвенції на загальну суму 164,86 млн. грн. На залишкову суму орієнтовно 44,5 млн. грн. будуть придбані автомобілі, медичне та комп’ютерне обладнання для амбулаторій.
     В області приділяється увага розвитку телекомунікаційної інфраструктури, в тому числі забезпечено широкосмуговим доступом до Інтернету 208 з 243 функціонуючих лікарських амбулаторій.   Завершується робота щодо перетворення центрів первинної медико-санітарної допомоги з бюджетних установ в комунальні некомерційні підприємства (далі – КНП). Станом на 05.11.2018 р.у статусі КНП в області функціонує 29 центрів ПМСД. В стадії реорганізації центр ПМСД Наркевицької селищної ради. Не проведена реорганізація центру ПМСД Чорнострівської селищної ради. Усі  центри ПМСД, окрім центру ПМСД Чорноострівської ОТГ, підключені до центрального компоненту електронної системи охорони здоров’я eHealth.  Відбувається підписання електронних  декларацій  про угоду між пацієнтами та лікарями, які надають первинну медичну допомогу. Станом на 16.11.2018 року підписано 811886 декларацій, що становить 63,9% від всього населення області. Договір з Національною службою здоров’я України уклали 22 центри ПМСД та 3  юридичні особи приватної форми власності. Сума укладених договорів по 22 комунальних неприбуткових підприємствах, що надають первинну медичну допомогу, складає 204 361,5 тис. грн, що значно перевищує суму відповідної медичної субвенції. Це дало можливість в цих закладах підвищити заробітну плату медичним працівникам. В 9 закладах, що заключили договори з НСЗУ у «першу хвилю», середня заробітна плата становила від 8 до 16 тисячі гривень. Медичні заклади вторинного та третинного рівня надання медичної допомоги вступають в процес автономізації з 2019 року, що дасть можливість перейти на нову модель фінансування. Проводиться підготовча робота щодо реорганізації закладів у комунальні некомерційні підприємства.   Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 № 199-р затверджено склад 3 госпітальних округів Хмельницької області: центральний Хмельницький, північний Шепетівський, південний Кам’янець-Подільський.
     В усіх трьох госпітальних округах створені Госпітальні ради, які працюють над формуванням перспективних планів розвитку мережі закладів охорони здоров’я вторинного рівня надання медичної допомоги, що входять до складу цих округів.
 
За інформацією веб-сайту Хмельницької обласної радиКрасилівська районна рада
Хмельницької області

© Усі права на матеріали, розміщені на цьому
сайті,належать Красилівській районній раді.

Приймальня голови:

0 (3855) 4-22-72
4-20-05
Поштова адреса:

31000, Україна,
м. Красилів,
пл. Незалежності, 2
Електронна адреса:

Сайт: www.krasylivrada.km.ua
Email: krasylivrada@i.ua
Розробка сайту:

Мапа сайту  |  Електронна приймальня  |  Стрічка новин