Україна, Хмельницька обл., м. Красилів, пл. Незалежності, 2    
Пошук по сайту

1

Email:
Пароль:


Електронна приймальня


  Головна » НОВИНИ » Останні новини
«Люблю його таким, як є, мої найкращі Антоніни»
Інформує Красилівська районна рада
5 Жовтня 2018 р.

      Голова районної ради Василь Пасічник побував на відкритті музею графа Потоцького в Антонінах. Думка створити музей графів Потоцьких прийшла селищному голові, адже, як вона вважає, неможливо розділити історію діяльності Потоцьких та історію селища. Облаштовувати його допомогли нащадки графа Потоцького, які ніколи не жили на Україні, але сьогодні приїхали на відкриття музею.
      На урочистості з Франції приїхав праправнук останнього графа Потоцького, який мешкав в Антонінах, 47-річний Ян-Роман. Завдяки клопотанням його та його батька Марека сюди перевезли родинну колекцію світлин. Окрім того, на запрошення відгукнувся Генеральний консул Республіки Польща у м.Вінниці Дамян Царцінський. Дорогих гостей зустрічали запашними подільським короваєм, на якому декорація з гербу Антонін.
      В актовому залі Антонінського будинку творчості дітей та юнацтва відбулося урочисте засідання, на якому виступили гості та господарі селища.
      Своїми враженнями поділився, а також висловив щирі слова подяки за відродження культурної та історичної спадщини графа Потоцького  Генеральний консул Республіки Польща у м.Вінниці Дамян Царцінський.
      Як зазначив граф ян-Роман Потоцький, усі світлини, представлені музею, збирав його батько. Дуже добре, що тут є генеалогічне дерево роду, Потоцьких, адже він досить знаний в Україні.  Відкриття музею – то спільна справа, і нащадки робитимуть усе для того, щоб Антоніни розвивалися, і будуть допомагати в цьому.
      Голова Антонінської громади Наталія Кондратюк розповіла про внесок графа у розвиток Антонін, зазначивши, що саме в той час Антоніни перетворилися на промислове містечко з розвиненою інфраструктурою. У місцевому палаці була одна з найкращих бібліотек Європи, скакуни графа на європейських перегонах забирали призові місця. У селищі працювала безкоштовна чотирирічна школа для дітей, була створена лікарня. Граф Потоцький на 14 раків раніше скасував кріпосне право у своїх маєтках.
– Ми хочемо розвивати своє селище і щоб воно свою велич, оці будинки, які збереглися, побудовані у стилі пізнього бароко з елементами готики чекають свого розквіту і я думаю, що цей розквіт прийде, тому, що багато проектів ми реалізували з різних грандів та конкурсів, – сказала Наталія Кондратюк.
      Першими на заклик створити музей в Антоніна відгукнулися історики та мистецтвознавці з Польщі. Тереса та Вжеслав  Журавські. Вони протягом двох років досліджували життя роду Потоцьких в Україні та  перебування графів на території теперішньої Хмельницької області.
      – Я думаю, що це лише початок, щоб врятувати в Антонінах ці прекрасні пам’ятки архітектури, які залишилися, – підкреслила  Тереса Журавська, мистецтвознавець музею-замку в м.Ланцут. – Під час спілкування з місцевими людьми я зрозуміла, наскільки важливо відродження історичної спадщини Потоцьких і для жителів Антонін. Щоразу чула від старших людей, що мій дідусь, або моя бабуся працювали в маєтку Потоцьких і згадують при цьому що вони їм розповідали. Це дуже важливо, що така пам’ять зберігається.
      Консул Польщі, представник графського роду Потоцьких – Ян Роман Потоцький, мистецтвознавець музею-замку Ланцут Тереса Багінська-Журавська.
      Селищний голова Наталія Кондратюк вручила Грамоти та Подяки за вагомий особистий внесок у збереження історичної та культурної спадщини селища та з нагоди відкриття музею Потоцьких Мареку Потоцькому, Генеральному консулу Республіки Польща у м.Вінниці Дамяну Царцінському, мистецтвознавцю музею-замку Ланцут Тересі Багінській-Журавській, архітектору-дизайнеру Вжеславу Журавському.
Гостей та присутніх у залі запрошують до відкриття музею. Жовто-блакитну стрічку перерізають праправнук графа Потоцького, який володів Антонінами Ян-Роман Потоцький, Антонінський селищний голова Наталія Кондратюк та Генеральний консул Республіки Польща у м.Вінниці Дамян Царцінський.
      Перші відвідувачі музеї з цікавістю розглядали представлені фотографії графської літньої резиденції, зібрані і збережені його нащадками.
      Лютню резиденцію графів Потоцьких в Антонінах мріють реставрувати і відбудувати. Початок вже зроблено, адже відремонтовано дах споруди флігеля, яка вимагає реставрації і депутати обласної ради на 2019 рік виділяють 240 тисяч з обласного бюджету на аварійно-реставраційні роботи.
      Учні художнього відділення Антонінської музичної представили свої роботи, на яких зображено будинки резиденції Потоцьких.
      Вихованці Антонінської музичної школи підготували гарні концертні номери.
 

 

За матеріалами газети "Красилівський вісник"
Красилівська районна рада
Хмельницької області

© Усі права на матеріали, розміщені на цьому
сайті,належать Красилівській районній раді.

Приймальня голови:

0 (3855) 4-22-72
4-20-05
Поштова адреса:

31000, Україна,
м. Красилів,
пл. Незалежності, 2
Електронна адреса:

Сайт: www.krasylivrada.km.ua
Email: krasylivrada@i.ua
Розробка сайту:

Мапа сайту  |  Електронна приймальня  |  Стрічка новин