Україна, Хмельницька обл., м. Красилів, пл. Незалежності, 2    
Пошук по сайту

1

Email:
Пароль:


Електронна приймальня


  Головна » НОВИНИ » Останні новини
Завершується Всеукраїнська нарада-семінар для представників органів місцевого самоврядування
Інформує Красилівська районна рада
14 Вересня 2018 р.

      Як повідомлялось раніше, 11 вересня у Затоці розпочала свою роботу нарада-семінар для представників органів місцевого самоврядування, в якій бере участь голова районної ради Василь Пасічник. Захід, що організовує Українська асоціація районних та обласних рад, згуртувала керівників місцевих рад зі всієї країни.
      Програма була розрахована на три дні та передбачала низку питань для розгляду, які були сформовані самими учасниками. Зокрема, піднімались теми стану реалізації та перспектив нормативного забезпечення децентралізації, медичної та освітньої реформи, комунальної власності, фіскальної політики, залучення інвестицій та інші.
      Спікери заходу – високопосадовці органів державної влади та експерти з різних галузей.
      Перший день відкрили Сергій Чернов, Президент Асоціації, Голова Харківської обласної ради, В’ячеслав Негода, Перший Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житло-комунального господарства, Василь Гуляєв, Народний депутат України та Юрій Ганущак, Директор Інституту розвитку територій.
      Загальна тема 11 вересня звучала як «Головні гравці головної реформи країни».
      Старт заходу розпочався з палких дискусій стосовно адміністративно-територіального устрою країни, а також розділення повноважень між органами місцевого самоврядування.
      Тож сьогодні говорили на такі теми як нормативне забезпечення децентралізації; подолання передумов конфлікту компетенцій між райрадою; райдержадміністрацією та ОТГ; державний нагляд за діяльністю ОМС.
      Крім того, в рамках наради-семінару було проведено дві фахових майстерні проекту ПУЛЬС.
      Також представники Програми Ради Європи провели фокус-групи з головами обласних та районних рад для з’ясування інтересів  у підвищенні професійної кваліфікації, а також розповіли про методику організації регіональних конкурсів журналістських робіт на тему децентралізації.
      У вітальному слові на Всеукраїнській нараді-семінарі для представників органів місцевого самоврядування Президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов презентував для загалу новий слоган Асоціації — «Час місцевого самоврядування».
      Як зазначив Президент, такий вислів є дуже актуальним в контексті децентралізації, оскільки органи місцевого самоврядування, виходячи зі своїх потреб, можуть закладати підвалини для майбутнього демократичного розвитку країни. Тому зараз час діяти.
      Він додав, що ради різних рівнів повинні консолідовано відстоювати свої інтереси.
      Крім того Сергій Чернов оголосив, що Асоціація тепер має свою офіційну сторінку у соціальній мережі Фейсбук та закликав долучатися до неї.
      З прийняттям Закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України» районні ради ліквідовуватись не будуть. Про це зазначив В’ячеслав Негода, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.
«Цей Закон Потрібен. Він зберігає три рівні місцевого самоврядування. Ті хто кажуть, що райони будуть ліквідовані – це помилково, і не потрібно на цьому спекулювати», — наголосив посадовець. Він нагадав, що чинна Конституція такого не передбачає, відповідно ніяке законодавство такого передбачати також не може. Водночас В’ячеслав Негода акцентував, що прийняття Закону про адмінтерустрій дасть багато нових зручних механізмів у вирішенні діяльності органів місцевого самоврядування. У липні Українська асоціація районних та обласних рад виразила офіційну підтримку зазначеному Законопроекту, а раніше долучалась до консультацій стосовно його розробки.
      12 вересня завершився другий день Всеукраїнської наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування. Захід організовується Українською асоціацією районних та обласних рад.
      Загальною темою стали секторальні реформи у галузі медицини та освіти.
      Крім того, були обговорені питання залучення інвестицій та механізми реалізації енергоефективних проектів.
      Також у рамках наради-семінару проведений інтерактивний тренінг на тему «Оптимізація шкільної освіти», що організований Шведсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні». Модерував практикум Айедер Сеїтосманов, Експерт Проекту.
      Медична реформа має велике значення у своєму впровадженні, оскільки її мета – це здорові українці. Тому треба дуже уважно, підтримуючи комунікацію, її впроваджувати. Про це зазначив Віктор Овчарук, Віце-президент Української асоціації районних та обласних рад, Голова Тернопільської обласної ради під час розгляду питання на тему медицини. «Важливість обговорюваних сьогодні питань поза будь-яким сумнівом, адже від впровадження медичної реформи залежить здоров’я громадян, а відтак майбутнє країни. І це не високі слова. За ними життя українців. Ключовим завданням в умовах децентралізації є створення максимальних можливостей для надання якісних та доступних медичних послуг. Разом з тим сама реформа децентралізації дала можливість, стала поштовхом для реалізації позитивних змін в галузі охорони здоров’я краю. Первинний рівень медичної допомоги – це основа системи охорони здоров’я області, відтак практичне втілення реформи розпочато саме з первинки», — наголосив Віктор Овчарук.
      «З наступного року усі заклади первинної допомоги, які реформувалися, тобто автономізувались, будуть змушені перейти на нові правила роботи, зокрема це торкнулось ведення електронної документації». Таке заявив Перший заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк. «З наступного року медична документація на первинній ланці стане електронною. Лікар взагалі не буде торкатися паперу. Для цього йому треба комп’ютер. Тому вам треба подумати як забезпечити це…», — заявив Заступник Міністра, звертаючись до учасників заходу. Він зазначив, що у 2019 році реформування перинної ланки медицини завершується, себто лікарні такого рівня мають перейти на нову модель фінансування, нові тарифи, нові правила обслуговування та інше.
      Павло Ковтонюк зауважив, що головна роль місцевої влади у організації роботи первинної медико-санітарної допомоги полягатиме в забезпечені обладнання, витратних матеріалів, ремонту приміщень та програми місцевих стимулів для медиків.
      Крім того, він наголосив, що вже з наступного року стартує нова фаза медичної реформи в сфері госпітальної та спеціалізованої амбулаторної допомоги.
      Експерт з питань освіти Програми «U-LEAD з Європою» Сергій Дятленко озвучив головні новації та правила у реформуванні освітньої галузі.
Так, експерт акцентував увагу на нормативних, фінансових та ресурсних питаннях.
      Зокрема, розповів про формулу розподілу освітньої субвенції на 2018 рік, розрахункову наповнюваність класів, про те як впливає мало укомплектована школа на фінансові показники, статистичну інформацію та інше.
      13 вересня завершилась офіційна частина Всеукраїнської наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування, що організувала Українська асоціація районних та обласних рад.
      Також в рамках наради семінару Швейцарсько-український Проект DESPRO провів дебати на тему Чи варто громадам об’єднуватись? З невеликою перевагою учасники дебатів підтримали тезу, що об’єднуватися громадам потрібно — 51,56%.
      За тематичними напрямками з аудиторією працювали Василь Куйбіда, Президент Національної академії державного управління при Президентові України, Андрій Заболотний, Заступник Голови Національного агенства України з питань державної служби, Віра Козіна та Віктор Венцель – експерти Програми «U-LEAD з Європою».
      За результатами триденної роботи напрацьований проект Резолюції. Після остаточного узгодження документ буде направлений до всіх зацікавлених сторін та стане основою для подальшої діяльності.
      Так, головні пункти Резолюції акцентують свою увагу на подальшій роботі над законодавством, зокрема підтримці першочергових нормативно-правових актів, що у подальшому забезпечать динамічний розвиток децентралізації та місцевих рад. Не оминули увагою й органи державної влади. Тож напрацьовані пропозиції та звернення до таких суб’єктів.
      Є пункт про звернення до ЦВК, аби колегіальний орган забезпечив можливість проведення виборів  у ОТГ, задля вирішення нещодавно складеної ситуації з блокуванням таких у понад 100 потенційних громадах.
      Також Резолюція наголошує на необхідності проведення низки навчальних програм для представників органів місцевого самоврядування та широкій комунікаційній роботі. Пропозиції до головного документу наради-семінару приймаються у термін до 18.00 17 вересня на електронну скриньку Секретаріату Асоціації. – uaror@ukr.net. Після підписання документ буде оприлюднений на веб-платформах Асоціації.
      14 вересня учасникам Всеукраїнської наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування організовано обмін досвідом.
 
Ознайомитися з презентаціями спікерів можна на веб-сайті УАОР http://uaror.org.ua/
 
За інформацією веб-сайту Української асоціації
районних та обласних радКрасилівська районна рада
Хмельницької області

© Усі права на матеріали, розміщені на цьому
сайті,належать Красилівській районній раді.

Приймальня голови:

0 (3855) 4-22-72
4-20-05
Поштова адреса:

31000, Україна,
м. Красилів,
пл. Незалежності, 2
Електронна адреса:

Сайт: www.krasylivrada.km.ua
Email: krasylivrada@i.ua
Розробка сайту:

Мапа сайту  |  Електронна приймальня  |  Стрічка новин