Україна, Хмельницька обл., м. Красилів, пл. Незалежності, 2    
Пошук по сайту
АНОНСИ І ОГОЛОШЕННЯ:  Повідомляємо, що пленарне засідання двадцять сьомої сесії районної ради сьомого скликання відбудеться 09 серпня 2018 року о 10.00 годині в м. Красилів у сесійній залі адмінбудинку районної ради;  

1

Email:
Пароль:


Електронна приймальня


  Головна » НОВИНИ » Останні новини
Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків!
Інформує Красилівська районна рада
22 Січня 2018 р.

      22 січня 2018 року, з нагоди відзначення Дня Соборності України, за участю заступника голови районної ради Миколи Білика, міського голови Ніли Островської, працівників органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, представників підприємств, установ, організацій району, громадськості міста Красилів було проведено урочисті заходи та покладання корзин квітів до Пам’ятного знаку Героям України до пам’ятника Тараса Шевченка.
      Насамперед, колона, сформована із учасників урочистостей, рухаючись від площі Незалежності по вул. С.Хотовицького, зробила зупинки біля Пам’ятного знаку Героям України та пам’ятника Тараса Шевченка, де відбулось покладання корзин квітів
     Далі в Центрі культури та дозвілля «Перлина» (районний будинок культури) відбулись урочисті заходи, де усіх присутніх з Днем Соборності України привітала міський голова Ніла Островська. По закінченню офіційної учасникам заходу було представлено святковий концерт.
 
 
      Разом з тим, сьогодні делегація від Красилівського району за участю представників об’єднаних територіальних громад, на чолі з головою районної ради Василем Пасічником та першим заступником голови райдержадміністрації Дмитром Склонним, бере участь у міжобласних заходах, приурочених до Дня Соборності України, які проводяться у с. Гусятин Чемеровецького району.
 
      Українська мрія – єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР – Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.
      Машина кривавої диктатури, яка прийшла на зміну колишніх «консерваторів» поспішила зламати і ці сміливі починання вільного українського народу. Вже буквально через кілька місяців більшовики увійшли в Київ, Закарпаття окупувала Чехословаччина, а Східну Галичину – поляки.
      Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію, адже народ, який втратив надію просто зникає.
      22-е січня 1990-го року. Мільйони українців вишикувалися в справжню живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.
      21-го січня 1999-го року, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави, було офіційно встановлено державне свято – День Соборності України. У 2011 році День Соборності поєднали з Днем Свободи, що раніше відзначався 22 листопада, під назвою «День Соборності і Свободи України». Однак, 2014 року Указом Президента Петра Порошенка свято було відновлено як День Соборності України.
      У цей день ми приєднується до привітань на адресу всього українського народу! Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з гідністю зберігати цей безцінний скарб, а  нас усіх нехай береже Господь!Красилівська районна рада
Хмельницької області

© Усі права на матеріали, розміщені на цьому
сайті,належать Красилівській районній раді.

Приймальня голови:

0 (3855) 4-22-72
4-20-05
Поштова адреса:

31000, Україна,
м. Красилів,
пл. Незалежності, 2
Електронна адреса:

Сайт: www.krasylivrada.km.ua
Email: krasylivrada@i.ua
Розробка сайту:

Мапа сайту  |  Електронна приймальня  |  Стрічка новин