Менше ніж за тиждень кількість хворих на гарячку Західного Нілу на Хмельниччині зросла втричі. Офіційно підтверджено, що один випадок закінчився летальною втратою. Про це повідомила Хмельницька інфекційна лікарня.
Зростання випадків захворювання
З початку вересня в лікарні з діагнозом гарячки Західного Нілу проходили лікування шість пацієнтів, серед яких чотири чоловіки та дві жінки. За словами головного санітарного лікаря Хмельницької області Миколи Габрикевича, на брифінгу 19 вересня ще кілька днів тому було зафіксовано лише два лабораторно підтверджених випадки.
При госпіталізації всі пацієнти скаржилися на високу температуру до 39,9°C, головний біль, біль у горлі, м’язах, суглобах, слабкість і нудоту. Чотирьом із них було діагностовано менінгоенцефаліт, а двоє мали гарячково-суглобову форму хвороби.
Летальний випадок
Серед шести пацієнтів п’ятеро одужали і були виписані з лікарні. Нажаль, одна жінка не змогла пережити хворобу, оскільки звернулася по медичну допомогу занадто пізно, що призвело до серйозного ускладнення – менінгоенцефаліту.
Джерела захворювання
Важливо знати, що основними резервуарами гарячки Західного Нілу в природі є птахи, зокрема перелітні. Вірус може залишатися в їх крові від 14 до 200 днів. Комарі виступають основними переносниками хвороби, заражаючи тварин і людей під час укусів. Зараження від людини до людини, як правило, не відбувається.
Симптоми та профілактика
Хвороба розпочинається різко, з ознобу та стрімкого підвищення температури, що супроводжується симптомами інтоксикації. Гарячковий період триває від 2 до 6 днів. Загалом клінічний перебіг хвороби має сприятливий характер, але в разі важкого стану може розвинутися менінгіт або енцефаліт. Медики закликають населення бути обережними та уважно ставитися до свого здоров’я.
Нагадаємо, перші випадки гарячки Західного Нілу виявили у Хмельницькій області.