З початку 2024 року в навчальних закладах Хмельницької області було встановлено 218 тривожних кнопок, що довело загальну кількість таких пристроїв в освітніх установах регіону до 704. Ця ініціатива є частиною соціального проєкту управління поліції охорони, спрямованого на підвищення безпеки та профілактику правопорушень у школах та університетах.
Фахівчиня з комунікації управління поліції охорони Хмельницької області Яна Ліпська пояснила, що головна мета тривожної кнопки — забезпечення безпеки. Фахівчиня з комунікації управління поліції охорони Яна Ліпська пояснила, що тривожну кнопку можна використовувати в разі неприємної ситуації або свідчення правопорушення. За її словами, сигнал одразу надходить до управління поліції охорони, і найближчий екіпаж прибуває на місце події протягом п’яти хвилин.
Використання тривожних кнопок у навчальних закладах
Протягом 2023-2024 навчального року тривожні кнопки в освітніх установах використовувалися 93 рази. Найчастіше їх активували через випадки булінгу, крадіжок або інших конфліктних ситуацій, які вимагали негайного втручання поліції.
Окрім навчальних закладів, тривожні кнопки встановлено у громадських місцях, таких як аптеки, банки, лікарні, супермаркети та торгові центри. Всього в області налічується 2 647 таких пристроїв. Особливо важливі вони в місцях великого скупчення людей, де існує ризик небезпечних ситуацій.
Безпека в громадському транспорті та покарання за хибні виклики
У Хмельницькому також встановлено 78 тривожних кнопок у тролейбусах. Усі пристрої марковані спеціальними табличками жовтого кольору з написом “Терміновий виклик поліції”. У випадку небезпеки громадяни можуть скористатися цими пристроями, щоб викликати допомогу.
Однак фахівчиня з комунікації управління поліції охорони наголосила, що хибне використання тривожних кнопок карається штрафом відповідно до статті 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Сума штрафу може варіюватися від 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Раніше стало відомо, що Хмельниччина отримає майже 113 млн гривень субвенції на розвиток освіти.