Внаслідок зменшення рівня Дністра на поверхні з’явився міст, побудований під час німецької окупації. Ця переправа, встановлена німецькими інженерами через ліву притоку Дністра, річку Ушицю, була збудована з кам’яною бруківкою. Інформацію про це надала “Дністер 1362”.
Зниження рівня води в Дністрі виявило міст часів німецької окупації
Раніше міст, споруджений під час німецької окупації на початку 1940-х років у селі Липи Кам’янець-Подільського району Хмельницької області, був доступний лише для аквалангістів. Тепер його можна побачити звичайним оком.
За рахунок зменшення рівня води в басейні річки Дністер, на поверхні води з’явився міст, який раніше був затоплений. Цей міст розташований на лівій притоці Дністра, річці Ушиці, і є залишком інфраструктури часів німецької окупації. Відзначається, що рівень води знизився настільки, що стара споруда стала видимою. У минулому, в 1980-х роках, цей міст був затоплений у зв’язку з будівництвом Дністровської гідроелектростанції та підняттям рівня води в Дністровському басейні.
Історія Старої Ушиці під час німецької окупації та наслідки підриву Каховської ГЕС
7 липня 1941 року німецькі війська захопили селище Стара Ушиця та прилеглі населені пункти. Під час цієї окупації німці здійснили розстріл приблизно 700 місцевих жителів і вислали на примусові роботи 130 молодих людей. 29 березня 1944 року війська 237-ї стрілецької дивізії 380-ї армії Першого українського фронту звільнили Стару Ушицю від окупації.
Важливо відзначити, що після підриву Каховської гідроелектростанції російськими військами на площі 150 000 гектарів, яка раніше була затоплена штучним водосховищем, виріс густий ліс. Умови, які сформувалися на дні Каховського водосховища після знищення гідроелектростанції, стали ідеальними для зростання верби.
Раніше стало відомо, що за результатами їх аналізу, у травні найбільш забрудненою виявилася річка Південний Буг у пункті відбору в селі Копистин, що належить до Хмельницької громади.