Російська пропаганда розповсюджує фейки про державний курс України на розвиток ядерної енергетики. Особливо акцентується на планах будівництва нових блоків на Хмельницькій АЕС. ІПСО рф поширює дезінформацію щодо небезпеки цього проєкту.
Також у росії пропагується ідея про те, що всі кошти на будівництво будуть розкрадені. Про це повідомляє проєкт SPRAVDI.
Російська пропаганда атакує плани України з будівництва нових енергоблоків на ХАЕС
Рф у своїй пропагандистській кампанії розповсюджує ряд тез щодо будівництва нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС. У Москві зокрема стверджують, що через використання американських паливних пакетів Westinghouse на українських АЕС можуть статися інциденти, хоча насправді деякі українські атомні станції вже давно успішно використовують це паливо.
У рамках інформаційно-психологічних операцій рф поширює дані про “повну деградацію атомної галузі України”. Вони передбачають ядерну катастрофу на зразок Чорнобиля через будівництво на Хмельницькій АЕС. Також російська пропаганда стверджує, що будівництво нових блоків — це лише прикриття для розкрадання кредитних коштів.
Представники SPAVDI вважають, що ця дезінформація спрямована на послаблення енергетичної стійкості України та створення недовіри до державних органів.
Журналісти наголошують, що атомна енергетика є “останнім бастіоном енергетичної безпеки України” та єдиним надійним джерелом базової генерації для населення і промисловості. Тому, навіть в умовах війни, її розвиток є надзвичайно важливим.
Україна планує будівництво нових блоків на ХАЕС
У 2024 році стартує будівництво чотирьох нових енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції. Два з цих блоків будуть зведені за сучасною американською технологією AP1000. Кабмін уже затвердив ці плани, про що повідомив міністр енергетики Герман Галущенко. За його словами, після завершення будівництва ХАЕС стане найпотужнішою атомною станцією в Європі, замінивши тимчасово окуповану Запорізьку АЕС.
Очільник Міненерго також зазначив, що будівництво 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС планувалося давно, і готовність 3-го блоку вже є досить високою.
Герман Галущенко зазначив, що будівництво нових енергоблоків на ХАЕС розглядається як механізм компенсації потужностей окупованої Запорізької АЕС. Він висловив упевненість у тому, що станцію буде повернено, але наголосив на питаннях, у якому стані вона буде і чи зможуть її одразу запустити в роботу.
Україна активно співпрацює з американською корпорацією Westinghouse за двома проєктами: будівництво двох блоків за технологією ВВЕР-1000 і двох нових реакторів за технологією AP1000.
Раніше генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі в інтерв’ю заявив, що Міжнародне агентство з атомної енергії підтримує будівництво нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС та всіляко сприятиме цьому процесу.